V dnešním článku se spolu podíváme na to, jaký je vlastně rozdíl mezi těmito dvěma profesemi a jak vypadají takové barmanské potřeby a jak naopak baristické potřeby. Pokud patříte mezi ty lidi, kteří ještě neznají odpověď na tuto otázku a jste zvědaví jaké rozdíly mezi nimi vlastně jsou, srdečně Vás zveme k přečtení následujících článků.

Baristické potřeby – aneb jaké vybavení potřebuje barista ke své práci

Barista je člověk, který se specializuje na výrobu kávy, obzvláště pak espressa, nebo jiných nápojů na něm založených. K vykonávání svého řemesla potřebuje speciální baristické potřeby, jako jsou například pěchovadla, konvičky na mléko, váhy a odklepávače na kávu a spoustu dalších. Takovéto baristické potřeby se dají snadno zakoupit přes internet ve specializovaných obchodech. Kvalitní baristické potřeby jsou totiž základ pro vaření té nejlepší kávy, což baristé také předvádí na specializovaných kláních o nejlepšího baristu.

Barmanské potřeby – aneb jaké vybavení potřebuje barman ke své práci

 

Kdo to je barman pravděpodobně nemusíme vysvětlovat, ale kdyby náhodou někdo nevěděl, tak barman je člověk, který připravuje a podává různého druhu míchané nealkoholické a nebo alkoholické nápoje. I takový barman potřebuje ke své práci speciální barmanské potřeby, jakými jsou například barmanské šejkry nebo muddlery, barmanské nože a spousta dalších. Stejně jako v předchozím případě lze barmanské potřeby zakoupit na internetu, nebo i lokálně pokud do svého internetového vyhledávače zadáte například klíčové slovo barmanské potřeby Praha, zobrazí se Vám lokální místa, které můžete navštívit a tyto produkty si přímo na místě koupit. A stejně tak jak je tomu v případě baristů, barmané také jezdí na různého typu akce a klání, kde se porovnávají jejich jedinečné schopnosti přípravy míchaných drinků. Nejlepší barman může být přece jenom jeden! A pokud se jim chce stát, musí mít ty nejlepší a nejkvalitnější barmanské potřeby, které mu pomohou usnadnit jeho cestu na samotný vrchol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *